Rss Feed

Informacje o grze


Cossacks (czyli po prostu w polskiej wersji Kozacy) to strategia czasu rzeczywistego, która oferuje możliwość wcielenia się w genialnego dowódcę wieku XVII i XVIII.


W Cossacks możesz przejąć kontrolę nad jedną z ponad 20 dostępnych nacji w grze: m.in Polską, Rosją, Prusami, Francją, Turcją, Austrią. Każda nacja ma własne jednostki, wynalazki, budowle i oczywiście odrębne strategie na wygraną. Lista wszystkich nacji wraz z opisami jest tutaj - Opis nacji w Cossacks Zachęcam do czytania! Jest to dokładny opis wszystkich nacji dostępnych w Kozakach.

Warto poznać najważniejsze taktyki, aby wygrywać bez problemów z przeciwnikami w trybie gry multiplayer!

Tutaj parę screenów z gry - Galeria i screenshooty

Cossacks dzielimy na trzy części:
 • Europejskie Boje - w angielskiej wersji European Wars
 • Sztuka Wojny - ang. Art of War
 • Powrót na wojnę- ang. Back To War

  Obecnie najbardziej popularną wersją jest Powrót na Wojnę - czyli wersja 1.35 :)

  Kozacy oferują różnorodną rozgrywkę - możemy wziąć udział w jednej z 5 kampanii, zagrać w wiele bitew lub pojedynczych misji albo spróbować swoich sił w grze z komputerem na losowej mapie. Oczywiście, jak każdy rasowy RTS, w Kozaków można grać po sieci. LAN, TCP/IP albo gra sieciowa na głównym serwerze GameSpy lub GSC - wszystko można wybrać w menu Multiplayer. Tryb multiplayer zapewnia możliwość zmierzenia się z setkami graczy z całego świata.

  Oprócz sterowania armią, w Cossacks musimy się też skupić na rozbudowie i ekonomii. Sterowanie jest intuicyjne i bardzo łatwo można zrozumieć "co i jak". Po paru chwilach będziemy wiedzieć jak zbierać zboże na polach lub jak wydobywać drewno w lasach. Warto dodać, że dobra ekonomia to ważna sprawa w walce. Przecież nie możemy dopuścić aby naszym żołnierzom zabrakło jedzenia lub prochu?!

  Strategii jest wiele - trzeba poznać wszystkie nacje oraz jednostki a przede wszystkim - trzeba umieć dostosować swoje wojska do ukształtowania terenu. W skrócie - trzeba myśleć strategicznie ;-) Pod względem gameplay'u, Kozacy są jedną z najlepszych gier w historii. Potwierdzają to wszyscy gracze oraz recenzenci.

  Jednym słowem - Cossacks to pozycja obowiązkowa na półce każdego miłośnika gier strategicznych. Jeżeli chcesz pokierować do boju pułkiem husarii - Kozacy czekają na Ciebie! ;-)

  Więcej informacji na temat Kozaków możesz znaleźć tutaj na portalu - w dziale Kozacy 1 lub na naszym Forum. Na forum znajdziesz również wiele dyskusji i materiałów na temat Kozaków napisanych przez ciekawych ludzi. Z resztą - wejdź i zobacz sam! :-)

  A teraz parę linków pomocniczych:

  -Minimalne wymagania Cossacks

  -FAQ

  -Jak zacząć grę?

  -Forum

 • line

  Kto przegląda

  W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 3 gości.